Na czym polega związek partnerski…

Tak wielu ludzi myśli, że związki które tworzą są idealne. Niestety coraz więcej związków w moim otoczeniu się rozpada, sama jestem po rozwodzie. Wydaje nam się, że wiemy, że zdajemy sobie sprawę na czym polega związek partnerski, życie jednak weryfikuje do bólu. Poznajesz kogoś, kto wywołuje w Twoich oczach iskierki, na twarzy uśmiech. Na początku ciągłe rozmowy, chęć bycia obok wybranej osoby, wspólne spędzanie czasu zarówno sam na sam jak i w towarzystwie znajomych. Wszytko takie cudowne chce się żyć, cieszyć bo jest dla kogo. Dwojga ludzi dopiero co poznających się mieszkających osobno tworzą związki wręcz idealne. Nie ma wad są same zalety jedno o drugiego zabiega są kwiaty, czekoladki, wino… Tak mija czas, tygodnie, miesiące, a może nawet rok lub 2 lata. W końcu następuje decyzja o wspólnym zamieszkaniu. I tutaj dopiero zaczyna się prawdziwa nauka bycia i życia ze sobą, dopiero próbując tworzyć swoje wspólne gniazdo zaczyna sie nauka na czym polega związek partnerski. Poznajemy swoje wspólne nawyki, przyzwyczajenia, uczymy się ich od siebie wzajemnie. Często bywa tak, że kobietę drażni nie zamknięta deska klozetowa, a mężczyznę nie zmyta pasta do zębów ze zlewu 😉 I tutaj pojawia się szkoła przetrwania i weryfikacja na polu poziomu komunikacji w związku.

Zaczyna się od banalnych spraw, sytuacji jednak z małych rzeczy narastają duże.

Zaczynają się wpólne zarówno obowiązki domowe jak i  fiansowe, wspólna odpowiedzialność, wszytko co tworzymy zaczyna być wspólne. Wpólne życie zaczyna weryfikować u nas umiejętność życia z drugą osobą, emaptii, szacunku oraz poczucia odpowiedzialności za ukochaną osobę. Pamiętaj, że nawet jeśli tworzysz udany związek nie zapominaj nigdy:

  • pięlegnować go tak jak na samym początku. Złożenie zdobyłem i mam, a teraz już niech się dzieje to pierwszy wielki krok ku klęsce związku, i w sumie można się było tego spodziewać i to dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet,
  • nie zapominaj o dialogu, nie zamykaj się w sobie. Podwaliną jest komunikacja w związku, zdrowa komunikacja oparta na wspólnych rozmowach, które odbywają się z uwagą, empatią i zaangażowaniem bez ignorancji. Każdy z Nas jest inny i pod wpływem różnych sytuacji życiowych się zmieniamy, dlatego tak ważne są wspólne rozmowy to wcale nie jest oczywiste, że partner za każdym razem będzie się domyslać co mieliśmy na myśli przecież znamy się tyle lat – bład!
  • szanujcie się nawzajem, wspólnie ustalone i samo wynikające podziały obowiązków. Nie może być tak, że jedno z Was robi wiecej drugie mniej, no chyba że oboje się z tym dobrze czujecie. Nie bagatelizuj jednak faktu, że partner sygnalizuje, że coś jest nie tak.
  • wspieranie – pamiętaj, że wspieranie dla każdego może oznaczać coś innego. Dla kogoś wspieraniem może być pomoc finansowa, a dla kogoś innego po prostu przytulenie, wspólnie spędzony czas, przede wszytkim umiejętność wysłuchiwania co drugie ma do powiedzenia.
  • wspólne pasje – chociaż wiele osób w udanych związkach łaczą wspólne pasje to nie oznacza to wyznacznika szczęścia. Wcale nie musicie mieć wspólnych pasji i zainteresowań jednak każdy z Was powinien się cieszyć jeśli partner rozwija się zawodowo, realizuje się w rozwoju osobistym. Ściąganie do dołu swojego partnera z jakiejś wewnętrznej, nie uzasadnionej zadrości spowodowanej niemocą wenętrzną nie doprwoadzi do pożucenia przez Twoją połówkę celu, który sobie obrała, a prwaodzić tylko może do zakończenia Waszego związku.

To tyle co przyszło mi do głowy na ten moment pod wpływem różnych doświadczeń moich, moich bliskich oraz znajomych. Jeśli jest coś o czym nie wspomniałam, a uważasz że warto byłoby o tym wspomnieć podziel się tym w komentarzu chętnie się zapoznam wraz z innymi czytelnikami  z Twoją opinią.

Poniżej znajdują się okadki książek, które jeśli jesteś na zakręcie życiowym mogą Ci pomóc. Nie zapominaj, że życie prywatne ma bardzo duży wpływ na nasze życie zawodowe.

Kliknij w obrazki i zapoznaj się ze szczegółami.

 

Więcej książek oraz ebooków o różnej tematyce znajdziesz w

>>> księgarni u Dominiki kliknij i wybierz coś dla siebie <<<

Twitter
DembskaDominika on Twitter
7 people follow DembskaDominika
Twitter Pic DemczukK Twitter Pic plabiak8 Twitter Pic jakubjza Twitter Pic zaczynas Twitter Pic Zarabiaj Twitter Pic knura050 Twitter Pic MIZIURAj

Dołącz

Share this post with your friends!