Warning: session_start(): open(/home/platne/serwer55168/tmp/sess_dovluuui6ihm1djpg39me7j588, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/platne/serwer55168/public_html/dominikadembska.pl/wp-content/plugins/mps/sqplus.php on line 114

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/platne/serwer55168/tmp) in /home/platne/serwer55168/public_html/dominikadembska.pl/wp-content/plugins/mps/sqplus.php on line 114

Warning: session_start(): open(/home/platne/serwer55168/tmp/sess_sd94ucsgqku8jiahb5657ufo8l, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/platne/serwer55168/public_html/dominikadembska.pl/wp-content/plugins/mps/sqplus.php on line 114

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/platne/serwer55168/tmp) in /home/platne/serwer55168/public_html/dominikadembska.pl/wp-content/plugins/mps/sqplus.php on line 114
Dlaczego Twoja obecność jest bardzo ważna?
Zaznacz stronę

Rozwój od najmłodszych lat…

Rozwój osobisty towarzyszy mi od najmłodszych lat.  Dla wielu może nie do uwierzenia, ale pamiętam czas, w którym uczyłam się czytać, nawet metody jakich rodzice używali, aby pomóc mi w nauce. Nie mogłam się doczekać momentu, w którym sama przeczytam im książeczkę.

Moment, w którym przeczytałam swoją pierwszą bajeczkę samodzielnie oraz sposób komunikacji moich rodziców o tym fakcie przedostał się chyba nawet do sąsiadów. Możesz sobie więc wyobrazić moją euforię.

Pamiętam czas, w którym znajomi czytali powieści, koleżanki zaczynały czytać romanse, a ja od najmłodszych już lat parałam się poradnikami.

Były to książki z dziedziny psychologii głównie. Rodzicie postanowili zamontować mi lampkę nad łóżkiem ponieważ widzieli, że rośnie im w domu mol książkowy nie do ujarzmienia.

Dzień, w którym poszłam z tatą do sklepu wybrać sobie lampkę – moją osobistą to było przeżycie, które towarzyszy mi do dziś. Tata miał cierpliwość, a ja stałam i nie mogłam się zdecydować. W końcu zakup dokonany. Jeszcze w ten sam dzień zamontował mi lampkę, a ja z radości nie mogłam w tą noc zasnąć bo cały czas czytałam.

Zdarzały mi się oczywiście w rękach również magazyny młodzieżowe, a świadczyły o tym dwie całe ściany plakatów.

 

Pierwsze szkolenia…

Osiągając wiek, który upoważniał mnie do samodzielnego uczestniczenia w szkoleniach organizowanych na żywo postanowiłam wiedzę zdobywaną z poradników również poszerzyć o spotkania organizowane na żywo.

Jednym z pierwszych moich szkoleń  była nauka związana z pozyskiwaniem nowych klientów oraz konsultantek. Szkolenie zorganizowane było przez firmę, z którą w bardzo młodym wieku nawiązałam współpracę.

Oczywistym czynnikiem było źródło finansowe jednak wartość szkoleń była bezcenna. Uczestniczyłam w każdym organizowanym szkoleniu. Tematyka związana z pracą z drugim człowiekiem zaczęła mnie bardzo pasjonować.

W kolejnych latach szkolenia, spotkania biznesowe, w którym brałam czynny udział organizowane były przez firmy, z którymi rozpoczynałam swój zawodowy szlif na etacie.

 

Kolejne lata, kolejne biznesowe szkolenia, kongresy, eventy również już po drugiej stronie….

  • konsekwencja

  • rządza

  • determinacja

  • wytrwałość

  • nawyki

  • regularność

  • samodyscyplina

Dlaczego ja Ci o tym wszystkim piszę? Dlatego by uzmysłowić Ci jak ważna jest Twoja obecność na spotkaniach organizowanych przez różne firmy biznesowe lub szkoleniowe.

Już w czasach m.in Dale Carnegie w czasach, w których dostęp do wszystkiego był o wiele bardziej utrudniony począwszy od środków transportu byli ludzi spragnieni wiedzy, rozwoju osobistego, spotkań.

Wiedza, którą szerzył Dale Carnegie żywa i praktykowana jest do dziś.

Uczestniczę w kongresach, eventach, różnych szkoleniach na żywo nawet jeśli nie jestem z daną firmą zawodowo związana.

Rozwój osobisty, który przekłada się na rozwój zawodowy – finansowy nie powinien być zawężany tylko i wyłącznie do kręgów zawodowych, z którymi współpracujesz lub w których obecnie jesteś zatrudniony.

 

Nie jest dla mnie przeszkodą 1200 km, aby dotrzeć na szkolenie.

Na początku grudnia 2016 byłam w Polsce evencie, podczas, którego miałam przyjemność poprowadzić wykład:

>> wykład na temat budowania wizerunku w mediach społecznościowych plus praktyczne wskazówki <<<

Kilka dni później znajomy, którego poznałam na jednym z biznesowych zjazdów zaprosił mnie na kongres, który sam zorganizował. Jest dyrektorem krajowym w firmie, z którą miałam przyjemność uczestniczyć w całodniowym pozyskiwaniu nowej wiedzy oraz systematyzowaniu obecnej.

Nie zastanawiałam się ani chwili, gdyż było to specjalne zaproszenie.  Mimo, iż tydzień wcześniej byłam w Polsce i ponowna podróż do Polski wiązała się z kolejnymi kosztami nie powstrzymało mnie to.  I nie jest to wcale takie łatwe, jak Ci się z mojej perspektywy może wydawać – „pracuje w Holandii, to co to dla niej za problem…”

Mogłam sobie pozwolić na ten nieplanowany, nagły wyjazd tylko dlatego, że od pewnego czasu poszerzam swoją edukację o naukę zarządzania osobistymi finansami.  Nawet jeśli zarabiasz najniższą krajową i masz spore wydatki uwierz mi możesz co miesiąc odłożyć jakąś część pieniędzy.

Uświadomieniu sobie dzięki >>> temu podręcznikowi <<< jakie błędy popełniałam, jakie nawyki nie do końca dobre mam zakotwiczone i praca nad ich zmianą spowodowały przypływ gotówki.

Zmiana świadomości, nawyków oraz chęć ich zmiany.

Dodatkowym źródłem, z którego korzystam w sytuacji, gdy mam zaplanowane bądź nie wydatki związane ze szkoleniami, eventami wyjazdowymi jest budżet, który co miesiąc zbiera mi się dzięki mojej pracy w firmach, z którymi współpracuję.

 

Nie kręcę się jak w chomiczym kole, gdyż wiem w jaki sposób i gdzie pozyskiwać klientów oraz skutecznych partnerów biznesowych do moich projektów.

 

 

 

Uczestniczę na organizowanych biznesowych eventach, kongresach, zjazdach bardzo często niezależnie od wysokości kwoty za zorganizowane wydarzenie.

Zobacz ja jestem przykładem na to, że przebywając na takich spotkaniach nawiązywane są znajomości, które przekładają się na nowe kontakty biznesowe oraz dalsze działania.

Sposób mojej pracy został zauważony i doceniony bardzo mocno co pozwoliło mi półtora roku temu po raz pierwszy uczestniczyć w biznesowym evencie już nie po stronie słuchacza, ale prelegenta.

Takie możliwości, sytuacje, wymiana biznesowych kontaktów, wiedza, która przekładana w praktyce daje realne finansowe efekty.

Jeśli jesteś osobą, która podchodzi do być albo nie być na szkoleniu lub zjeździe biznesowym ze względu na każdorazowe przeliczanie czy aby nie za drogo, czy opłaci mi się, kiedy mi się zwróci itp. to już teraz zmień swoje nastawienie.

Zaskakującym, a wręcz fenomenem  już od dłuższego czasu dla mnie jest fakt  przyjmowania i akceptowania systemu, który został nam wkomponowany jako coś oczywistego i naturalnego.

Mam tutaj na myśli system edukacji. Przez kilka lat chodzimy do szkoły jednej, drugiej, kolejnej. Płacone są przez ten czas ogromne pieniądze na dojazdy, pomoce naukowe nie rzadko również dodatkowe płatne korepetycje w celu zdobycia lepszych ocen. Nikt nie przelicza, nie zastawia się czy fakt związany z kilkuletnim procesem edukacji się opłaca i jaki z tego będzie w przyszłości zarobek?

Dlaczego więc w czasach nowej ekonomii, w których masz o wiele łatwiejszy dostęp oraz większy wybór niż w czasach np. wspomnianego już dzisiaj przeze mnie Dale Carnegiego do szkoleń, eventów, kontaktów biznesowych, doświadczonych prelegentów,którzy dzieląc się swoją wiedzą mogą wiele w Twoim życiu zmienić Ty przeliczasz czy Ci się opłaca?

Jeśli rzadko bywasz lub w ogóle nie uczestniczysz w tego typu wydarzeniach na żywo zrób pierwszy krok. Takie miejsca są zwłaszcza dla osób, które dopiero nabywają doświadczenia.

 

 

Twitter
DembskaDominika on Twitter
7 people follow DembskaDominika
Twitter Pic DemczukK Twitter Pic plabiak8 Twitter Pic jakubjza Twitter Pic zaczynas Twitter Pic Zarabiaj Twitter Pic knura050 Twitter Pic MIZIURAj

Dołącz

Share this post with your friends!