Codziennie rano o godzinie 8:45 uczestniczę w zebraniach wspaniałego zespołu, z którym mam przyjemność budować siebie i swoją niezależność finansową.

Wczoraj miałam przyjemność prowadzić Nasze zebranie. Temat, który wybrałam to Etykieta Spotkań i zainspirowana postanowiłam się z Tobą tutaj tym podzielić.

Po wysłuchaniu nagrania związanego właśnie z owym tematem rozwinęła się żwawa dyskusja. To niby takie oczywiste jednak pod wpływem pełnych zautomatyzowanych zachowań przekonań okazuje się, że te najbardziej oczywiste sytuacje okazują się wcale nie takie oczywiste.

Etykieta Spotkań kojarzy się w pierwszej kolejności ze spotkaniami stacjonarnymi natomiast ma głębszy wydźwięk.

Tworząc swój zawód marketera internetowego częściej bywam, prowadzę spotkania online i również tutaj ważne jest, aby online zadbać o etykietę.

Nie od dziś wiadomo, z czym się zapewne ze mną zgodzisz, że szacunek do drugiej osoby wyraża się również poprzez ubiór. Tutaj obowiązuje to zarówno podczas spotkania na żywo jak i online.

Jak Cię widzą tak Cię piszą…

Często pomagam moim partnerom biznesowym w prowadzeniu rozmów, spotkań np. poprzez skype. Takie rozmowy organizuję w 3 lub 4 osoby. Nie wyobrażam sobie sytuacji podczas, której zaproszone osoby jak i moi współpartnerzy biznesowi swoim strojem reprezentują odpowiednią postawę, a ja siedziałabym przed kamerką w sportowym nieschludnym T-szercie, a co o zgrozo paląc papierosa. To taki przykład, gdyż ja nie palę 🙂

Często rozmowy prowadzone są w gronie znajomych osób, gdyż dzięki sile networmarketingu z reguły więszkość osób wzajemnie się kojarzy. Natomiast należy okazując szacunek dla swojego odbiorcy, a zwłaszcza do siebie oddzielić ten świat biznesowych relacji od prywatnych.

Postawa werbalna

Komunikacja werbalna, a więc ruch ciała, gesty, wyraz twarzy, ruch oczu, dotyk, głos to wszytko ma wpływ na postawę.

Niezależnie od miejsca, w którym obecnie się znajdujesz czy na szkoleniu, zebraniu, konferencji offline czyli na żywo czy podczas spotkania online dbaj o swój sposób wyrażania siebie werbalnie w danym momencie.

Niezbyt okazującym szacunek odbiorcom jest gest ziewania bez skrępowania pozwalając wszystkim wokół to widzieć.

Podczas jednego eventu siedział koło mnie mężczyzna, który swoją postawę ciała miał nieco obniżoną jakby chciał zaraz zjechać z krzesła i cały czas nerwowo ruszał nogą powodując nie tylko dekoncentrację migających w oczach ruchów, ale również szelest spodni był niezbyt komfortowym środowiskiem skupienia.

Przykładów i sytuacji jest bardzo wiele. Zastanów się teraz chwilę nad swoją postawą, etykietą spotkań i przemyśl co możesz poprawić, a co już jest perfekcyjne.

Etykieta w Social Media

Tak dobrze widzisz.

W social media również obowiązuje etykieta spotkań. Często otrzymuję zaproszenia do grona znajomych na portalach społecznościowych, na których mam swój profil. Osoby zapraszające czasami nie napiszą zupełnie nic, ani słowa witaj, ani dlaczego zostałam wybrana itp. Mało tego to ja nie doczekawszy się reakcji piszę czasami pierwsza i nie otrzymuję odpowiedzi.

Dlaczego o tym wspominam? dlaczego również tutaj o tym wspominam?

No i w tym miejscu podziękuję Ci, że dobrnąłeś ze mną do tego miejsca jednocześnie pozostawiając Tobie refleksje.

Jeśli nasunęły Ci się jakieś sugestie, zgadasz się ze mną lub też może masz odmienny punkt widzenia podziel się tym w komentarzu, a ja oraz reszta czytelników chętnie zapoznamy się z Twoją opinią.

Twitter
DembskaDominika on Twitter
7 people follow DembskaDominika
Twitter Pic DemczukK Twitter Pic plabiak8 Twitter Pic jakubjza Twitter Pic zaczynas Twitter Pic Zarabiaj Twitter Pic knura050 Twitter Pic MIZIURAj

Dołącz

Share this post with your friends!