Jak być spójnym?

Zastanów się spokojnie czy sposób wyrażania Ciebie w życiu codziennym jest spójny. Pewnie myślisz teraz, ale spójny z czym? No właśnie i tutaj pojawia się pytanie: co to jest spójność? jak być spójnym?

Wiele osób ma problem z obsługą siebie, nie znamy siebie do końca i tutaj pojawiają się problemy z komunikacją z innymi zarówno w prywatnym jak i zawodowym otoczeniu. Z czego ten problem wynika? W większości wpływ na nasze dorosłe życie, na sposób spostrzegania siebie na tle innych, na swoje poczucie wartości, na relacje ma nasze dzieciństwo czyli zarówno środowisko rodzinne jak i szkolne. Często źle dobrane środowisko jakim otaczamy się poza domem rodzinnym może negatywnie wpłynąć na dorosłe życie ze względu na zaburzenie poczucia wartości. Bywają sytuacje, że metody wychowawcze dorosłych nie są odpowiednie. Rodzice mają przekonanie, że wychowują nas najlepiej jak potrafią jednak w rezultacie kaleczą i zaburzają poczucie wartości, a co za tym idzie pewności siebie. Będąc osobą dorosłą pamiętaj to Ty decydujesz o swoim życiu, tylko Ty masz wpływ na to w jaki sposób wyrażasz siebie myślami, czynami. Tylko i wyłącznie od Ciebie zależy czy będziesz skazywać się ciągle na brak pewności siebie czy wyjdziesz z tej zjadającej Twoje wewnętrzne piękno skorupy i zaczniesz żyć w taki sposób w jakim będziesz się czuć dobrze.
Jeśli zrozumiesz i odnajdziesz równowagę w sobie, ze sobą zaczniesz jednolicie wyrażać siebie zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym wtedy można mówić o spójności. Każdego dnia krok po kroku pracuj nad sobą, kształtuj się w takim kierunku, w którym chcesz podążać. Stając się spójnym samemu ze sobą i przed ludźmi, którzy Cię otaczają  będziesz również spójny w życiu zawodowym. Nie zapominaj o tym, że ludzie widzą, analizują każdy Twój  krok i jeśli wiele razy powtarzasz coś co nie ma przełożenia na Twoje czyny to jest to brak spójności i ryzyko utraty Twojego zarówno zawodowego jak i prywatnego wizerunku.
  • jeśli mówisz o konsekwencji i regularności w działaniu
  • jeśli mówisz o zarządzaniu czasem

 

 

  • jeśli mówisz o skupieniu i zaangażowaniu

 

 

  • jeśli podkreślasz jak ważne jest uczestnictwo w wydarzeniach na żywo np. spotkaniach towarzyskich, eventach biznesowych 
depositphotos_7725453-Red-arrow to bądź regularny.
depositphotos_7725453-Red-arrow   to pokazuj swoją pracą, życiem prywatnym że umiesz odpowiednio zarządzać sobą w czasie.
depositphotos_7725453-Red-arrowto prowadząc wykład na żywo, webinar online lub nagrywając video bądź skupiony i zaangażowany.
depositphotos_7725453-Red-arrow   to w nich uczestnicz pokazując swoją postawą, że jesteś spójny.

Mam nadzieje, że przybliżyłam Ci pojęcie spójności i że wiesz już dlaczego bycie spójnym jest tak ważne i odkrywa istotna rolę zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym.

Twitter
DembskaDominika on Twitter
7 people follow DembskaDominika

Dołącz

Share this post with your friends!