W piątek dowiedziałam się, że umarł ojciec moich znajomych i postanowiłam dzisiaj napisać artykuł do rubryki o zdrowiu.

W pierwszym momencie zrobiło mi się przykro bo przecież młody jeszcze mężczyzna, jednak jak przeanalizowałam styl jego życia zarówno prywatnego jak i zawodowego nie dziwny był mi fakt tylu dolegliwości, a finalnie zgon.

Może wywoła ten artykuł wiele kontrowersji być może aprobaty, ale celem moim tutaj jest pokazanie Tobie zarówno tutaj jak i w pozostałych wpisach moich praktycznych doświadczeń i niesamowitych rezultatów zarówno w kwestiach zawodowych jak i zdrowotnych. Jeśli mnie znasz to dobrze o tym wiesz, a jeśli dopiero poznajesz będziesz mieć możliwości się o tym przekonywać.

 

 

Ślachetne zdrowie, 
Nikt się nie dowie, 
Jako smakujesz, 
Aż się zepsujesz. 
Tam człowiek prawie 
Widzi na jawie 
I sam to powie, 
Że nic nad zdrowie 
Ani lepszego, 
Ani droższego;
Bo dobre mienie, 
Perły, kamienie, 
Także wiek młody 
I dar urody, 
Mieśca wysokie, 
Władze szerokie 
Dobre są, ale – 
Gdy zdrowie w cale. 
Gdzie nie masz siły, 
I świat niemiły. 
Klinocie drogi, 
Mój dom ubogi 
Oddany tobie 
Ulubuj sobie!

Zdumiewający jest fakt, że będąc o wiele bardziej świadomymi oraz mającymi nieograniczone możliwości dokonywania świadomych wyborów brniemy w to co w większości prowadzi do chorób powracających, chorób przewlekłych, otyłości tłumacząc, że to kwestia wieku itp.

Oto słowa znanej każdemu ze szkoły Fraszki Jana Kochanowskiego „Na zdrowie” Fraszka ta powstała po stracie córeczki, która nawet nie dożyła 3 lat.

Spotykam się często z opiniami typu: kiedyś ludzie jedli to i tamto i jakoś im nic nie było, żyli….itp. Należy jednak nie zapominać o tym, że w dawnych czasach nie było mediów, nie było takiego nagłośnienia jak w obecnie. Oczywiście wspomniana fraszka to przykład jednak przypomina, że również, a zwłaszcza w danych czasach były mocno ograniczone możliwości zarówno zdrowotne jak i edukacyjne.

Nie będę zagłębiała się w tym artykule na temat moich poglądów co do medycyny, ponieważ zamiast artykułu powstała by na Waszych oczach książka 🙂 jednak posłużę pokrótce przykładem mojej historii.

Marzec 2016

Grudzień 2017

Nie trzeba długo się przyglądać zdjęciom by zauważyć diametralną różnicę.

Kilkanaście lat temu z badań została postawiona diagnoza: Hashimoto oraz niedoczynność tarczycy.

Zmagałam się w tamtym okresie  z brakiem koncentracji, bardzo dużą huśtawką nastrojów, a także z najbardziej dokuczliwą sytuacją, która miała wpływ na całą resztę wręcz z emocjonalnymi spadkami. Mianowicie niezależnie od tego jak bardzo pilnowałam co jem  (wtedy tak mi się wydawało, gdyż nie posiadałam tej wiedzy, którą posiadam teraz) to nie mogłam zapanować nad wahaniami wagi mimo nadmienię również aktywności fizycznej.

Nie raz słyszałam: Ty już nie schudniesz, z wiekiem będzie coraz gorzej, przy chorobach tarczycy tak już jest…

Astma, z którą od dziecka się zmagałam również odeszła ode mnie na zawsze. Od dwóch lat nie używam w ogóle żadnych inhalatorów tzw. leków wziewnych.

 

Nie poddałam się i nie poddaje każdego dnia!

Co zrobiłam? Przede wszystkim chłonęłam, analizowałam, porównywałam wszystkimi zmysłami dostępną wszędzie wiedzę oraz tę, do której trzeba się samemu dogrzebać.

Zmieniłam nawyki żywieniowe, odstawiłam wiele potrwa, które przez lata uważane były i w dalszym ciągu są za zdrowe, a wręcz niezbędne do prawidłowego fukncjonowania organizmu, a także uzupełniam swój organizm naturalnymi samoregenerującymi produktami.

 

Jak widzisz czuję się i wyglądam świetnie!

Zapraszam Cię na konferencję zdrowia, z której dowiesz się wiele zaskakujących informacji, być może już je znasz, ale właśnie po tym co usłyszysz i zobaczysz w końcu zdecydujesz na przełamanie panujących przekonań .

JAK ZADBAĆ O ZDROWIE W ŚWIECIE MODYFIKOWANEJ ŻYWNOŚCI, WSZECHOBECNEGO STRESU I WYZWAŃ CYWILIZACYJNYCH

ZAREZERWUJ SWOJE MIEJSCE!

Jeśli pojawią się z Twojej strony po tym spotkaniu pytania skontaktuj się ze mną: dane będą widoczne po konferencji lub napisz do mnie z formularza kontaktowego z zakładki kontakt.

Podziel się również swoją opinią na temat tego artykułu w komentarzu. Z przyjemnością poznam Twój punkt widzenia.

Twitter
DembskaDominika on Twitter
7 people follow DembskaDominika
Twitter Pic DemczukK Twitter Pic plabiak8 Twitter Pic jakubjza Twitter Pic zaczynas Twitter Pic Zarabiaj Twitter Pic knura050 Twitter Pic MIZIURAj

Dołącz

Share this post with your friends!