Warning: session_start(): open(/home/platne/serwer55168/tmp/sess_kir39fub072olancg7hh71mt00, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/platne/serwer55168/public_html/dominikadembska.pl/wp-content/plugins/mps/sqplus.php on line 114

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/platne/serwer55168/tmp) in /home/platne/serwer55168/public_html/dominikadembska.pl/wp-content/plugins/mps/sqplus.php on line 114

Warning: session_start(): open(/home/platne/serwer55168/tmp/sess_das7cdahnf1um94v3kqcf5tjn0, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /home/platne/serwer55168/public_html/dominikadembska.pl/wp-content/plugins/mps/sqplus.php on line 114

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /home/platne/serwer55168/tmp) in /home/platne/serwer55168/public_html/dominikadembska.pl/wp-content/plugins/mps/sqplus.php on line 114
nie pozwól sobie na to - Dominika Dembska Professional Internet Marketer
Zaznacz stronę

Nie pozwól sobie na to! nie zasługujesz na bycie nieszczęśliwym! 

Być może po przeczytaniu pierwszych słów mojego artykuły pomyślisz, że to nie dla Ciebie nie będziesz tracić czasu, gdyż jesteś szczęśliwy. Pozwól sobie jednak na odrobinę poszerzenia swoich horyzontów.

Wątpliwości nie ulega, iż od najmłodszych lat w większości na dalsze Nasze spostrzeganie otaczającej Nas rzeczywistości mają najbliżsi czyli rodzina, a ściślej rodzice oraz szkoła czyli nauczyciele i w dalszej kolejności znajomi.

Rodzice Nasi będąc wychowani w pewnym systemie ówcześnie panujących przekonań starali się jak najlepiej powielać lub nawet udoskonalać intuicyjnie oraz na bazie swoich doświadczeń z dzieciństwa metody wychowawcze.To naturalne, że starali się modyfikować swoje poglądy i metody, które im jako dzieciom nie do końca się podobały. Finalnie jednak w większości dominują przeważające przekonania nawet jeśli nie zawsze zgodne, to tak silne, że przez rodziców powielane. 

 

 

Szkoła to kolejna instytucja, w której spędziliśmy sporą część czasu kształtując Nasze młode postrzegania na siebie i otoczenie.Nauczyciele byli Naszymi autorytetami to od nich przecież zależało na jakich uczniów Nas wykształcą. Odpowiednie bowiem podejście pedagogiczne przekłada się na dalsze rezultaty w nauce. 

 

System może być zły albo dobry?

Wszystko zależy od tego jaki system przekonań przyjmiemy dla Nas jako dobre lub złe zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. 

Cały czas jestem otwarta na poznawanie siebie, udoskonalanie. Dzisiaj coś co 2 lata temu było dla mnie czymś zdrowym zarówno w kwestiach zdrowia jak i mentalnym i dziś już takie nie jest. 

Nie wyobrażam już sobie zrobić kroku wstecz z tą wiedzą i samopoczuciem, które mam. Nie zgadzam się również ze stwierdzeniem, że to co dla mnie jest jest dobre to znaczy, że dla kogoś również będzie dobre lub powinno dobre być. Zadziwia mnie zawsze jedna kwestia: często spotykam się podczas rozmów zarówno w kwestiach prywatnych jak i biznesowych ze stwierdzeniami zwrotnymi typu „to nie dla mnie, ja się do tego nie nadaje, to co że jest nie zdrowe ja to lubię, wszędzie jest chemia to po co nad tym myśleć, ja się nie nadaje do rozmów z ludźmi, do sprzedaży itp.” Tego typu stwierdzenia słyszę z ust ludzi, którzy nawet nie mieli okazji dać sobie szansy sprawdzenia siebie, spróbowania i dopiero na tej podstawie wysnucia swojej opinii.

 

Każdy z Nas tuż po urodzeniu zostaje wsadzony do jakiejś „klatki”. Jedni mają się nieco lepiej – wspaniali rodzice, lepsi znajomi, bardziej przyjazne otoczenie itd. Inni dorastają w totalnym bagnie i wędrują do klatki kategorii:druga klasa. Jednak bez względu na warunki każdemu dziecku zostaje narzucony pewien schemat myślenia, z którym ono dorasta o czym wspomniałam już wcześniej. Przez kolejne lata najbliższe otoczenie dobudowuje do niego kolejne elementy itd. I tak się już z reguły dzieje, że taki człowiek nie wychodzi poza płotki znanego sobie terytorium „własnych życiowych możliwości.” Żyje podobnie jak rodzice. Ma zarobki nieodbiegające od średniej pensji jego znajomych. Mieszka w podobnych warunkach. Innego schematu nie zna.

A więc żyje tak jak go nauczono innego schematu nie zna i nie docieka czy można inaczej.

A można!

Dlatego tak ważne jest ukształtowanie własnego programu myślowego. Nie takiego jak inni wgrali. Tylko takiego, jakiego chcemy my sami. Bo jeśli nie rozwijasz, nie dbasz o odpowiednie kształtowanie własnego umysłu, to ograniczasz swoje pole widzenia.

Do napisania artykułu zainspirowała mnie książka, Uwolnij swoje bogactwo, w którą możesz zaopatrzyć się klikając właśnie w ten link

Ja tę książkę wygrałam w konkursie, który organizował mój biznesowy przyjaciel. Przyglądałam się wcześniej tej książce, ale nie znałam autora, a zawartość okazała się obłędna. 

 

Twitter
DembskaDominika on Twitter
7 people follow DembskaDominika
Twitter Pic DemczukK Twitter Pic plabiak8 Twitter Pic jakubjza Twitter Pic zaczynas Twitter Pic Zarabiaj Twitter Pic knura050 Twitter Pic MIZIURAj

Dołącz

Share this post with your friends!