Piramida finansowa, a mlm – jaka jest różnica, czy w ogóle jest?

Piramida finansowa w Polsce…

Często w mojej pracy Networkera spotykam się z dużym brakiem wiedzy związanej  z tą branżą, sposobami pracy i zarabiania oraz rozróżniania piramidy finansowej, a mlm. Pierwsze moje skojarzenie z piramidami finansowymi w Polsce budzi Amber Gold. Teraz to wiemy,  natomiast podczas działalności tej instytucji finansowej nikomu by nawet przez myśl nie przeszło, że to piramida. Można by rzec – „mądry Polak po szkodzie…”

Natomiast idąc tym sposobem myślenia również i banki to poniekąd piramidy finansowe. Lokujemy w bankach pieniądze na różne Lokaty, banki z tego żyją. Jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny w przypadku spełnienia warunku gwarancji (zawieszenia działalności banku i ustanowienia zarządu komisarycznego oraz złożenia wniosku o ogłoszenie jego upadłości) owszem wypłaca środki gwarantowane, ale do wysokości ustawowo określonej kwoty.

Czytając ten artykuł być może i Ty tkwisz w takiej piramidzie nie zdając sobie z tego sprawy, a mlm – unikasz jak ognia ponieważ to wg Ciebie piramida finansowa, której wytrzegasz się jak ognia. Od pewnego czasu obserwuję ogromny chaos na rynku biznesu online. Chęć szybkiego zysku, bez wysiłku, tylko wkład finansowy – właśnie TYLKO i tutaj się zaczyna… W Polsce dużo jest takich firm, które niekoniecznie mają swoje siedziby w Polsce. To firmy związane z kliakniem w reklamy, zakupami metali szlachetnych, jednostek uczestnictwa.

System Charlesa Ponziego…

Carlo Pietro Giovanni Guglielmo Tebaldo Ponzi – Włoch, twórca pierwszej w historii piramidy finansowej zwanej od jego nazwiska także schematem Ponziego. Schemat Ponziego to struktura finansowa, której zysk uczestnika uzależniony jest od wpłat późniejszych uczestników stojących niżej w strukturze. Działania opierają się na wpłacaniu pieniędzy nie z zysku realnego osiąganego przez organizatorów, a z wpłat innych ludzi. Na pierwszy rzut oka osoba, która dopiero zaczyna rozeznawać się w rynku marketingu internetowego stwierdzi, że to klasyczny przykład mlm, przecież struktura, zyski z osób poniżej. Wszytko mam nadzieję rozjaśni Ci poniższy artukuł jeśli doczytasz z uwagą do końca.

Najczęściej firmy działające w systemie piramid finansowych są rejestrowane w krajach, w których systemy policyjne nie interesują się takimi procedurami.

MLM czyli Marketing wielopoziomowy, inaczej zwany MLM (ang. multi-level marketing)

Firma MLM jest zarejestrowana, posiada wszytkie niezbędne pozwolenia do prowadzenia działalności gospodarczej. Produkuje usługiprodukty realnie wprowadzane do obrotu gospodarczego.

Na produkty i usługi nakladane są realne podatki, dystrybutorzy zatrudniani są w poparciu o umowy zlecenia, lub prowadzą działalności godpodarcze, podpisywane są regulaminy, zasady współpracy, jasno określone plany marketingowe. Z osiągniętego wynagrodzenia partnerzy rozliczają się z urzędem skarbowym jako osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej lub prowadząc działalność.

W Marekitingu rekomendacyjnym nie wpłaca się nikomu żadnych pieniędzy, by osoba wprowadzająca osiągała zyski. MLM – to biznes czasów nowej ekonomii.

Zobacz:

Korzystam z ⇒ tych narzędzi internetowych, za które co miesiąc opłacam koszty prowadzenia i utrzymania szeregu udogodnień jakie wynikają z tych narzędzi wraz z nieocenionym wsparciem i szkoleniami, dzięki którym jestem w tym miejscu, o którym rok temu tylko marzyłam i były to marzenia odległe. Nie pakuję jednak bez pokrycia kieszeni właścicielom projektu tylko płacę za usługę, którą Grupa Servaq mi realnie wprowadza w życie.

Jest system marketingowy tzw. plan wynagrodzeń, z którego wynika, że jeśli polecę nowemu użytkownikowi usługi, szkolenia lub produkty firma płaci mi jako reklamodawcy – nie nowy partner, klient – tylko firma wynagradza mnie jako polecającego i zarazem reklamodawcę.

Taki sam sposób nowoczesnego budowania biznesu w czasach nowej ekonomii wprowadziła m.in.  Polska Firma A.T.W. z ponad 20 letnim doświadczeniem na rynku wraz nowym zarządem, który cały czas udoskonala produkty, szkolenia wszytko po to by zarówno klienci jak i przedstawiciele byli uatysfakcjonowani rezultatami zarówno dbając o zdrowie zewnętrzne i wewnętrzne sostując naturalne kosmetyki ( więcej na ten temat poczytaj w tym artykule, który osobno przygotowałam http://dominikadembska.pl/fitoterapia-i-jej-wplyw-na-zdrowie/) Piramida fiannsowa, a mlm – widzisz już różnicę?

Widzisz tutaj piramidę fiansnową? coś nie uczciwego? wyłudzanie? bo ja nie.

W czasach nowej ekonomii firmy coraz częściej wolą oszczędzać na reklamach w telewizji oraz innych powszechnie dostepnych nośnikach, które cenią się bardzo wysoko bez 100% pewności, że przekaz trafi do odbiorcy, a inwestycja się zwróci. Te zabiegi oczewiście kosztują, koszty reklamy, powierzchni sklepowej ukryte są w wysokich cenach produktów mydląc nam oczy, że im droższe tym lepsze, bardziej prestiżowe i jakość najlepsza co często bywa złudne. Niestety tak zostało to zakorzeniowe w społeczeństwo od lat, że ludzie myśląc, że dbając o urodę, dbaja również o zdrowie, a płacąc wysokie ceny za znane powszechnie i widziane marki telewizyjne również w ich mniemaniu podoszą sobie prestiż.

Rozmawiając z ludźmi przedstawiając ten nowoczensy system niezaleźności finansowej i zabezpieczenia swojej przyszłości słyszę czasami: ” a ile Ty już na tym zarobiłaś”. Przyznam, że jest to żałosny sposób podejścia, nie raz również słyszałam takie pytanie po 3 miesiącach prowadzenia swojej stacjonarnej działalności. Ludzie zbyt bardzo skupiają się na tu i teraz bez persepktyw na przyszłość. Liczy się szybka chęć zarobienia bardzo dobrych pieniędzy. Tylko dlaczego chodząc do szkoły było to dla Ciebie takie normalne, że zanim zaczniesz zarabiać swoje pierwsze pieniądze najpierw trzeba było przejść kilkuletni etap edukacji?

Na początku wspomniałam o systemach piramid finansowych, które cechują firmy oferujące klikanie w reklamy w zamian oferując pieniądze, zakupwanie jednostek, powierzchni reklamowych itp. Nie twierdzę, że tego typu przedsięwzięcia są złe, wiecej możesz na ten temat poczytać w artykule: http://dominikadembska.pl/co-to-jest-revshare/ jednak jeśli podchodzi się do tego rodzaju „biznesów” z rozsądkiem. Platformy reklamowe, które oferują nam powierzchnie reklamowe w zamian za zakup tzw. adpaca nie są wcale takim złym rozwiązaniem. Jeden z moich bardzo dobrych przyjaciół biznesowych na jednym z takich programów rozrekalamował swój obecny biznes. Nie skomentuję na forum sytuacji, w jakiej znajdują się osoby, które powpłacały ogromne kwoty, a nawet oszczędności swojego życia do systemu Trafficmonsoon nie mogąc wypłacić „zainwestowanych” tam pieniędzy ze wzgldu na zablokowanie przez system płatniczy paypall środków. Mało tego ludzie w większości cały czas bronią TM obwiniając tylko paypall. Sama mam ulokowane łącznie 60$ w TM ponieważ poznałam trafica wcześniej niż MAP i sama uległam chwilowej iluzji, że im więcej oferuje traffic tym lepsza propozycja w porównaniu do myadvertisingpays. Zdecydowałam się jednak na korzystanie z tych platform tylko i wyłącznie w celach dotarcia z reklamą swojego biznesu do większej ilości ludzi.

Wyjaśniłam Ci czym różni się Piramida Fiansnowa 

od działalności mlm

oraz jakie są istotne różnice, z którymi być może jeszcze nie miałeś okazji się zaznajomić lub na spokojnie przeanalizować, a może mylnie był Ci system mlm przedstawiany teraz masz obszerne streszczenie tego co chciałam Ci przekazać.

Jeśli natomiast wiesz doskonale co to jest mlm i współpracowałeś już z firmą działającą w tym biznesie, ale zrażony jesteś, ze względu na niekorzystny system wynagrodzeń, wsparcia, a co za tym idzie małymi zarobkami to pamiętaj nie przekreślaj sobie szansy w drodze do lepszego jutra tylko dlatego, że raz się sparzyłeś. Będąc jeszcze w szkole idąc tym tokiem myślenia nie nauczyłabym się języka angielskiego ponieważ moja korepetytorka nie przekonywała mnie, stresowała i nie miała odpowiedniego podejscia. Nie zrezygnowałam jednak z nakuki, tylko zmieniłam nauczyciela.
Twitter
DembskaDominika on Twitter
7 people follow DembskaDominika
Twitter Pic DemczukK Twitter Pic plabiak8 Twitter Pic jakubjza Twitter Pic zaczynas Twitter Pic Zarabiaj Twitter Pic knura050 Twitter Pic MIZIURAj

Dołącz

Share this post with your friends!