Poznaj sposoby radzenia sobie ze stresem

Sposoby radzenia sobie ze stresem są różne. Wszytko zależy od czynników czyli podłoża stresu, okoliczności, przyczyn, środowiska itp. Stres, będący naturalną reakcją organizmu na rozmaite bodźce, towarzyszy nam na co dzień. Życie pod ciągłą presją i brak umiejętności poradzenia sobie z nią mogą być przyczyną wielu chorób. Spotykałam się czytając na temat radzenia sobie ze stresem opinie, że stres to naturalna reakcja obronna psychiki. Trudno mi jednak to zrozumieć, gdyż stres potrfai zrobić bardzo duże spustoszenia w organiźmie. Stres bywa również pewnego rodzaju dopingiem jednak w dalszym ciągu nie uważam go za zjawisko pozytywne.

Termin stres wprowadził do biologii i medycyny lekarz i naukowiec Hans Selye.

On także był pierwszą osobą, która poświęciła prawie całe swoje życie zawodowe na studiowaniu tego problemu.

Szkodliwe skutki stresu wystepują w sytuacjach, w których na przykład nie potrafimy osiagnąć wyznaczonego celu. Sytuajce takie występują u osób, które są zbyt ambitne lub od których wymaga się ponad stan ich mozliwości. Często stres również występuje u osób z niskim poczuciem własnej wartości. Przemęczenie, brak odpoczynku, który często wiarze się z nieumiejętnym zarządzaniem sobą w czasie przychodzi demotywacja i idący za tym długofalowy często stres doprowadzający czasem nawet do depresji. Bardzo ważnym elementem zmagania się ze stresem jest umiejętne korzystanie z metod, które pozwalają przeżyć stres.

Redukcja stresu i relaksacja

Podsumowując stres ma silne destrukcyjne działanie zarówno na naszą psychikę jak i zdrowie fizyczne. Obniża poziom koncentracji, kreatywności. Wprowadza napięcie, wywołuje zmęczenie i obniża poziom energii. Szczególnie grożne mogą być jego długofalowe skutki. Jeśli często doświadczasz stresu to Twój organiz uznaje go za stan „pożądany” i nie pozwala Ci się zrelaksować i odreagować nawet po pracy czy po stresujących sytuacjach. Oznacza to że dalej nosisz w sobie całe skumulowane napięcie i nie masz możliwości jego uwolnienia i regeneracji.

 

Nagrania Głębokiej Relaksacji pomogą Ci opanować umiejętność uwolnienia całego stresu i napięcia, a dzięki temu wspomogą Twoją regenerację mentalną i fizyczną.  

Kliknij w tekst nad strzałką lub w jeden z obrazków i wybierz wersję dla siebie w zależności czy jesteś kobietą czy mężczyzną.

Poniżej przedstawiam propozycji publikacji, w które warto się zaopatrzyć. Są dostępne zarówno w formach ebook, audiobook jak i wersji książkowej. Klikając w tytuły poniżej bezpośrednio Cię przekieruje na stronę książki:

  1. „sztuka bezstresowej efektywności”
  2. „no stress”
  3. „zwalcz stres”
Twitter
DembskaDominika on Twitter
7 people follow DembskaDominika
Twitter Pic DemczukK Twitter Pic plabiak8 Twitter Pic jakubjza Twitter Pic zaczynas Twitter Pic Zarabiaj Twitter Pic knura050 Twitter Pic MIZIURAj

Dołącz

Share this post with your friends!