• chcesz poznać filozofię, którą kierują się osoby zamożne;

  • Masz podejrzenie, a wręcz przeświadczenie, że pieniądze się Ciebie „nie trzymają”;

  • Pragniesz rozpocząć życie, pełne pracy, pasji i wyników 

  • Chcesz więcej od życia, ale nie wiesz jak się do tego zabrać;

  • Chcesz zarabiać więcej, ale nie wiedzą jak to zrobić;

  • Potrzebujesz zastrzyku energii;

  • Nie masz dobrych wzorców finansowych wśród najbliższych; 

  • Potrzebujesz kontaktu z kimś, kto zbudował swoją stabilizację finansową od ZERA! 

  • Zastanawiasz się, jaką formę zarabiania na życie wybrać. 

  • Ja byłam też w takim miejscu, w którym być może Ty teraz i czytając to wszytko masz wrażenie, że dotyczy Ciebie.

Od najmłodszych lat kształtuję swój rozwój osobisty, a od ponad roku rozwijam swoje umiejętności w związku z budowaniem swojej stabilizacji finansowej i postanowiłam dzielić się moimi doświadczeniami. Nie tylko trzymając dla siebie, gdyż w imię zasady zasiejesz pozbierasz 🙂

Będąc coraz bardziej świadomą faktu, jak ważna jest stabilizacja finansowa oraz umiejętne zarządzanie swoim budżetem postanowiłam podjąć ten temat z najbliższymi członkami mojej rodziny, a także podczas spotkania urodzinowego u kuzyna.

Goście przy stole podejmowali różne tematy, m.in. dopytywali mnie jak się miewam finansowo oraz narzekali jakie to w Polsce do dupy systemy emerytalne i że lepiej nie dożyć do emerytury bo z takich pieniędzy się nie wyżyje.

Po części się zgadzam bo taka jest prawda.

Temat był na czasie bo akurat moja właśnie czeka na przeliczenie z zus, gdyż przechodzi na emeryturę.

Nie jest to w porządku, że posiadając trzy specjalizacje pielęgniarskie pracując ponad 30 lat w jednym zakładzie pracy z przypadkami bardzo ciężkimi w zakładzie, w którym większość pracowników posiada orzeczenia o różnym stopniu niepełnosprawności nie tylko fizycznej mama spodziewa się wyliczenia ok. 1000 zł.

Czasy i edukacja, w której wychowywana była moja mama nie była tak otwarta i rozpowszechniona jak w obecnych czasach. Duży też wpływ na obecny stan oraz mentalność ludzką ma środowisko, w którym Nasi rodzice byli wychowywani.

Natomiast my żyjemy w czasach, w których wszystkiego w temacie kształtowania swojej stabilności finansowej jest wręcz podsuwane pod nos, a ludzie nie dostrzegają tego, nie dopuszczają wręcz nawet nie myślą.

Podczas wspomnianej imprezy urodzinowej zapytałam znajomego, który jest 9 lat młodszy ode mnie czy odkłada sobie przynajmniej po 100 zł co miesiąc odpowiedział, że nie i jakoś tak nawet sam podczas tej odpowiedzi jakby wzbudził się do refleksji.

Wyjaśniłam mu, korzyści oraz przeliczenie zysków po kilkudziesięciu latach. Oczywiście trzeba również uwzględniać koszty inflacji, a więc powiększanie swojego odkładanego kapitału natomiast na ten temat możesz poczytać w moim artykule: http://dominikadembska.pl/jak-zaczac-oszczedzanie-nie-majac-pieniedzy/ w którym znajdziesz oprócz praktycznych i sprawdzonych moich wskazówek link do podręcznika finansów osobistych, który otworzył mi szeroko oczy na wiele aspektów dotyczących budżetu domowego.

Być może znasz osobę w swoim otoczeniu, która wiesz doskonale, że nie ma złej kondycji finansowej, zarabia może nie najwyższą krajową, ale stać ją na odkładanie jednak ciągle jest bez pieniędzy, sama się przyznaje, że skoro zarabia dużo to pozwala sobie na luksusowe życie i jakoś tak nie myśli o odkładaniu  no bo po co?

Może widzisz w sobie taką osobę? Praca jest, umowa na stałe więc myślisz co mi mogą zrobić? po co więc odkładać lepiej cieszyć się życiem i sobie pozwalać na nieograniczające przyjemności.

Hmm, a bierzesz pod uwagę, że w każdej chwili ta pewność w postaci pojmowanej przez Ciebie stabilizacji zawodowej i finansowej może runąć? Nie wiesz w jakiej obecnie kondycji jest Firma, w której pracujesz, a Ty nie masz odłożonych pieniędzy na przetrwanie w razie topiącego statku.

Oczywiście możesz otrzymać odprawę, ale co z tego? pokryjesz rachunki np. za jeden lub dwa miesiące, a co z życiem?

Przeanalizuj sobie przez chwilę sytuacje, w której się obecnie znajdujesz, czy aby na pewno ta stabilizacja, która jest Twoją stabilizacją to na pewno jest ta prawdziwa stabilizacja?

Ja zrozumiałam wiele zarówno po gruntownym przestudiowaniu podręcznika finansów, o którym wspomniałam powyżej oraz przede wszystkim dzięki temu video:

>> >6 kroków do zbudowania stabilizacji finansowej <<<

 

Jeśli zastanawiasz się czy warto wydać pieniądze i zaopatrzyć się w to video to warto. W procesie kształtowania swojej niezależności oraz stabilizacji finansowej należy być przygotowanym do tego, że aby móc zbudować tę stabilizacje niezbędnym elementem jest również inwestowanie w siebie.

Zapewne zdarzało Ci się wydawać nawet kwoty większe niż za to video, ale nie widzisz efektów, a tutaj wydasz raz i wierzę głęboko, że zaprocentuje jeśli tylko sobie na to pozwolisz.

Życzę Ci wspaniałych metamorfoz mentalnych, finansowych oraz szybkich rezultatów po zapoznaniu z video oraz moim poprzednim artykułem i książką.

Twitter
DembskaDominika on Twitter
7 people follow DembskaDominika
Twitter Pic DemczukK Twitter Pic plabiak8 Twitter Pic jakubjza Twitter Pic zaczynas Twitter Pic Zarabiaj Twitter Pic knura050 Twitter Pic MIZIURAj

Dołącz

Share this post with your friends!