Przedsiębiorczość to stan umysłu

Nie wierzysz? Zobacz, jak umysł przedsiębiorcy działa w praktyce.

Świat nieustannie się zmienia, idzie do przodu w wielu dziedzinach życia.  Technologia pędzi, a z postępem my wymieniamy sprzęty gospodarstwa domowego, telewizory, laptopy itp. Chłoniemy nowe, idziemy z postępem nie patrząc wstecz.

Rynek pracy i samozatrudnienia również w galopującym tempie idzie z postępem i nowościami i ze względu na potrzeby zarówno pracowników etatowych jak i przedsiębiorców wychodzi na przeciw.

Jednak o ile przyswajanie nowości w różnych innych dziedzinach życia przychodzi nam jakoś płynnie to w kwestiach etatu oraz samozatrudnienia wiele osób miewa jeszcze opory przed zmianami.

Zgłasza się do mnie wiele osób z chęcią łatwego szybkiego zysku z wiarą, wiedzą, mrzonką o łatwym szybkim zarabianiu. Często bywają to osoby, które potraciły niemałe kwoty zainwestowanych środków w różne programy obiecujące cudowny wzrost w konsekwencji upadając zostawiając partnerów z niczym.

 

Czy osobą przedsiębiorczą trzeba się urodzić?

Dlaczego taka spora część zwłaszcza Polaków miewa takie blokady przed rozwojem zawodowym i nowymi możliwościami i inwestowaniu w siebie? a nie ma najmniejszych zahamowań przed „pompowaniem” ciężko zarobionych na etacie pieniędzy w ” cudowne biznesy” w których nic nie trzeba?

Odpowiedź wydaje się być prosta, a zarazem smutna. Wielu ludzi wychodzi z założenia „zarobić, a się nie narobić” i świetnie! tylko jeśli zostanie to wszytko opakowane w odpowiedniej kolejności.

Posiadając kilkuletnie doświadczenie w pracy zespołowej i pracy z klientem w tzw offlinie – czyli spotkaniami osobistymi zarówno w pracy korporacyjnej jak i prowadząc ponad dwa lata biznes stacjonarny postanowiłam przyjrzeć się dogłębnie możliwościom, jakim daje rynek nowej ekonomii.

Prowadziłam biznes oparty o jednoosobową działalność gospodarczą prowadząc oddział franczyzy.

Wiązało się to z dużymi bardzo dużymi kosztami zarówno odprowadzając firmie pod której szyldem działałam opłaty franczyzowe jak i koszty związane z prowadzeniem stacjonarnie biznesu: lokal, wszystkie media, pracowników oraz wiele innych.

Prowadziłam biznes stacjonarny przez dwa lata i mimo zleceń oraz poleceń przyglądając się nowym możliwościom podjęłam decyzję o zamknięciu oddziału i „przeniosłam się w czasie”.

 

Zaopatrzyłam się w swoje wirtualne biuro i zaczęłam działać.

Działanie moje w początkowym okresie polegało na zdobywaniu wiedzy teoretycznej oraz wdrażanie jej w praktykę. Zanim dostrzegłam pierwsze zadowalające mnie efekty minęło kilka miesięcy. Nie zniechęcałam się jednak, gdyż inspirowałam się doświadczeniem osób, które osiągały sukces i uczyły mnie wdrażać w zawodowe życie swoje pierwsze internetowe biuro czego efektem jest m.in. ta strona na której jesteś i dzięki której moi obecni jaki i potencjalni współpracownicy poznają lepiej i nawiązują efektywną współpracę.

Wszystko wydaje się niemożliwe, zanim znajdziesz sposób, jak to zrobić.Wszystko jest zawsze uważane za niemożliwe, zanim zadziała. Tym właśnie zajmują się przedsiębiorcy – robieniem tego, co ludzie powiedzieli im, że jest niemożliwe.

– R. Hunt Green, współzałożyciel Green, Holcomb i Fisher

To niesamowite, że wszystko, co zaczynamy robić, ma swoje źródło w naszej głowie. Człowiek, aby tworzyć nowe rzeczy, potrzebuje inspiracji, pomysłów, ale także odpowiedniego podejścia i sposobu myślenia. Jeśli tak jest, czym zatem jest przedsiębiorczość i czy można się tego nauczyć?

Reasumując przedsiębiorca to stan umysłu. Od Ciebie zależy czy również Twój umysł będzie podążał ku lepszemu będąc świadomym faktu wzmożonego nakładu pracy w początkowym okresie tworzenia swojej marki osobistej, budowania zarobków przy jednoczesnej inwestycji zarówno w siebie jak i budowanie swojego internetowego przedsiębiorstwa.

Polecam Ci zaopatrz się w książkę: Myśl jak człowiek biznesu, która pomoże zrozumieć Ci wiele wątpliwości, kwestii oraz zainspiruje do zmian.

Ja buduję swoją niezależność finansową z firmą, dla której priorytetem są:

  • ludzie
  • wartości
  • zdrowie
  • nieograniczone, realne zarobki,
  • rozwój osobisty
  • regularne spotkania stacjonarne jak i online
  • pomoc zarówno w kwestiach technicznych jak i biznesowych na najwyższym poziomie

Bo człowiek chory ma jedno marzenie, a zdrowy wiele.

Jeśli i dla Ciebie m.in. te wartości są kluczowe, oraz jesteś osobą która chcę zaangażować się w prowadzenie swojej działalności, ale nie ma zbyt wielu środków na start, a co najważniejsze jesteś osobą świadomą możliwości jakie na rynku samozatrudnienia dają współczesne czasy zapraszam Cię do kontaktu oraz zapraszam na konferencje online, które organizowane są w poniedziałki i środy na których zostaje szczegółowo wyjaśnione działanie firmy, która od kilku miesięcy zmieniła całkowicie moje życie zarówno pod kątem zdrowotnym, finansowym jak i rozwoju prywatnego i zawodowego.

Poznaję coraz to nowe, wspaniałe przedsiębiorcze i ambitne osoby, z którymi patrzymy w tym samym kierunku i dążymy do wspólnego celu.

>>> Chcę zapisać się na spotkanie i poznać firmę <<<

Twitter
DembskaDominika on Twitter
7 people follow DembskaDominika
Twitter Pic DemczukK Twitter Pic plabiak8 Twitter Pic jakubjza Twitter Pic zaczynas Twitter Pic Zarabiaj Twitter Pic knura050 Twitter Pic MIZIURAj

Dołącz

Share this post with your friends!