Przedsiębiorczość to stan umysłu

Nie wierzysz? Zobacz, jak umysł przedsiębiorcy działa w praktyce.

Świat nieustannie się zmienia, idzie do przodu w wielu dziedzinach życia.  Technologia pędzi, a z postępem my wymieniamy sprzęty gospodarstwa domowego, telewizory, laptopy itp. Chłoniemy nowe, idziemy z postępem nie patrząc wstecz.

Rynek pracy i samozatrudnienia również w galopującym tempie idzie z postępem i nowościami i ze względu na potrzeby zarówno pracowników etatowych jak i przedsiębiorców wychodzi na przeciw.

Jednak o ile przyswajanie nowości w różnych innych dziedzinach życia przychodzi nam jakoś płynnie to w kwestiach etatu oraz samozatrudnienia wiele osób miewa jeszcze opory przed zmianami.

Zgłasza się do mnie wiele osób z chęcią łatwego szybkiego zysku z wiarą, wiedzą, mrzonką o łatwym szybkim zarabianiu. Często bywają to osoby, które potraciły niemałe kwoty zainwestowanych środków w różne programy obiecujące cudowny wzrost w konsekwencji upadając zostawiając partnerów z niczym.

 

Czy osobą przedsiębiorczą trzeba się urodzić?

Dlaczego taka spora część zwłaszcza Polaków miewa takie blokady przed rozwojem zawodowym i nowymi możliwościami i inwestowaniu w siebie? a nie ma najmniejszych zahamowań przed „pompowaniem” ciężko zarobionych na etacie pieniędzy w ” cudowne biznesy” w których nic nie trzeba?

Odpowiedź wydaje się być prosta, a zarazem smutna. Wielu ludzi wychodzi z założenia „zarobić, a się nie narobić” i świetnie! tylko jeśli zostanie to wszytko opakowane w odpowiedniej kolejności.

Posiadając kilkuletnie doświadczenie w pracy zespołowej i pracy z klientem w tzw offlinie – czyli spotkaniami osobistymi zarówno w pracy korporacyjnej jak i prowadząc ponad dwa lata biznes stacjonarny postanowiłam przyjrzeć się dogłębnie możliwościom, jakim daje rynek nowej ekonomii.

Prowadziłam biznes oparty o jednoosobową działalność gospodarczą prowadząc oddział franczyzy.

Wiązało się to z dużymi bardzo dużymi kosztami zarówno odprowadzając firmie pod której szyldem działałam opłaty franczyzowe jak i koszty związane z prowadzeniem stacjonarnie biznesu: lokal, wszystkie media, pracowników oraz wiele innych.

Prowadziłam biznes stacjonarny przez dwa lata i mimo zleceń oraz poleceń przyglądając się nowym możliwościom podjęłam decyzję o zamknięciu oddziału i „przeniosłam się w czasie”.

 

Zaopatrzyłam się w swoje wirtualne biuro i zaczęłam działać.

Działanie moje w początkowym okresie polegało na zdobywaniu wiedzy teoretycznej oraz wdrażanie jej w praktykę. Zanim dostrzegłam pierwsze zadowalające mnie efekty minęło kilka miesięcy. Nie zniechęcałam się jednak, gdyż inspirowałam się doświadczeniem osób, które osiągały sukces i uczyły mnie wdrażać w zawodowe życie swoje pierwsze internetowe biuro czego efektem jest m.in. ta strona na której jesteś i dzięki której moi obecni jaki i potencjalni współpracownicy poznają lepiej i nawiązują efektywną współpracę.

Wszystko wydaje się niemożliwe, zanim znajdziesz sposób, jak to zrobić.Wszystko jest zawsze uważane za niemożliwe, zanim zadziała. Tym właśnie zajmują się przedsiębiorcy – robieniem tego, co ludzie powiedzieli im, że jest niemożliwe.

– R. Hunt Green, współzałożyciel Green, Holcomb i Fisher

To niesamowite, że wszystko, co zaczynamy robić, ma swoje źródło w naszej głowie. Człowiek, aby tworzyć nowe rzeczy, potrzebuje inspiracji, pomysłów, ale także odpowiedniego podejścia i sposobu myślenia. Jeśli tak jest, czym zatem jest przedsiębiorczość i czy można się tego nauczyć?

Reasumując przedsiębiorca to stan umysłu. Od Ciebie zależy czy również Twój umysł będzie podążał ku lepszemu będąc świadomym faktu wzmożonego nakładu pracy w początkowym okresie tworzenia swojej marki osobistej, budowania zarobków przy jednoczesnej inwestycji zarówno w siebie jak i budowanie swojego internetowego przedsiębiorstwa.

Polecam Ci zaopatrz się w książkę: Myśl jak człowiek biznesu, która pomoże zrozumieć Ci wiele wątpliwości, kwestii oraz zainspiruje do zmian.

Ja buduję swoją niezależność finansową z firmą, dla której priorytetem są:

  • ludzie
  • wartości
  • zdrowie
  • nieograniczone, realne zarobki,
  • rozwój osobisty
  • regularne spotkania stacjonarne jak i online
  • pomoc zarówno w kwestiach technicznych jak i biznesowych na najwyższym poziomie

Bo człowiek chory ma jedno marzenie, a zdrowy wiele.

Jeśli i dla Ciebie m.in. te wartości są kluczowe, oraz jesteś osobą która chcę zaangażować się w prowadzenie swojej działalności, ale nie ma zbyt wielu środków na start, a co najważniejsze jesteś osobą świadomą możliwości jakie na rynku samozatrudnienia dają współczesne czasy zapraszam Cię do kontaktu oraz zapraszam na konferencje online, które organizowane są w poniedziałki i środy na których zostaje szczegółowo wyjaśnione działanie firmy, która od kilku miesięcy zmieniła całkowicie moje życie zarówno pod kątem zdrowotnym, finansowym jak i rozwoju prywatnego i zawodowego.

Poznaję coraz to nowe, wspaniałe przedsiębiorcze i ambitne osoby, z którymi patrzymy w tym samym kierunku i dążymy do wspólnego celu.

>>> Chcę zapisać się na spotkanie i poznać firmę <<<

Twitter
DembskaDominika on Twitter
7 people follow DembskaDominika

Dołącz

Share this post with your friends!