Warto mieć kilka kont bankowych sprawdź dlaczego.

Żyjemy w bardzo dynamicznyh czasach nowej ekonomii. Powstaje coraz więcej banków, instytucji finansowych, ofert kont z różnymi wariantami, jedna oferta na pozór lepsza od drugiej.

Zapewne jesteś osobą żyjącą w pośpiechu tak jak wielu ludzi w obecnych czasach i zależy Ci na tym by dokonywać jak najlepszych, szybkich i zadawalających Cię wyborów. To zrozumiałe, też tak miewam. Na szczęście żyjemyw  dobie internetu i usług, które coraz dynamiczniej również elastycznie przenoszą się w internet.

Nie musisz już biegać od banku do banku porównując oferty. Wszystko masz w zasięgu klikania myszką z pozycji swojego biurka i sprzętu komputerowego lub smartfona. Konto bankowe wydaje się być produktem na ostatniej pozycji z listy innych dostępnych, gdyż trudno nam sobie już chyba wyobrazić kogoś kto nie posiada jeszcze konta osobistego. Jednak to mity. Zakładamy coraz więcej kont, ponieważ zaczynamy być coraz bardziej świadomi konsekwencji z braku umiejętności zarządzania swoimi finansami, domowym budżetem.

Warto mieć kilka kont bankowych sprawdź dlaczego.

Znajoma Ci jest metoda 6 słoików? Pierwsza rzecz to zastosowanie, i wprowadzenie w życie metody 6 słoików. Może już znasz tę metodę, a może nie.

Wiele osób przechodzi obok tej metody obojętnie, pogłębiając się tylko w swojej sytuacji finansowej. Ta metoda działa, ale ważny jest też drugi krok. Otóż, w pierwszej kolejności, po opłaceniu podatków, powinno się podzielić swoje pieniądze na 6 części (słoików). Podpowiem Ci, że zanim zapłacisz podatki, np. w ostatnim terminie, który na to masz, możesz tymi pieniędzmi jeszcze obrócić. Oto Twoje słoiki, które powinieneś zacząć używać jak najszybciej:

  1.  Na potrzeby życiowe, 55% Twoich dochodów. Na to konto powinieneś przeznaczyć 55% Twoich pieniędzy. Przeznaczasz je na koszty życia, czyli ubranie, jedzenie, paliwo, rachunki, kredyty, właściwie wszystko co nie znalazło się w następnych punktach.
  2. Oszczędności, 10%. Tych pieniędzy nie powinieneś ruszać. Możesz te pieniądze wpłacać np. na lokaty lub na platformy reklamowe na temat których więcej znajdziesz w tym artykule: http://dominikadembska.pl/co-to-jest-revshare/  To są pieniądze np. na Twoją emeryturę.
  3.  Długoterminowe i nieprzewidziane wydatki, 10%. Te środki przeznaczysz na wycieczki, zakup samochodu, czy też jego naprawę. Na wszelkie wydatki, które chcesz zaplanować, oraz takie nagłe, jak zepsuty sprzęt AGD.
  4.  Przyjemności, 10%. To są tylko Twoje pieniądze, nie dla dzieci, nie dla żony, nie dla męża, tylko dla Ciebie. Na przyjemności. Ten słoik co miesiąc ma być pusty. Musisz siebie wynagradzać, inaczej po co pracujesz, jeśli nic z tego nie masz?
  5. Edukacja, 10%. Jak masz zacząć zarabiać, jeśli nie kształcisz się w tym kierunku? Kupuj książki i szkolenia. Tylko solidna edukacja pozwoli Ci rozwinąć się w tym kierunku.
  6. Inni, 5%. To są pieniądze dla innych. Na dobroczynność. To co wydasz, wróci do Ciebie. Jeśli na początku nie masz takich środków, po prostu daj swój czas innym. Jak powinieneś to rozwiązać technicznie? Najprościej, założyć 6 różnych kont bankowych. Konta bankowe w większości są całkowicie bez opłat, albo opłat można uniknąć. Ponieważ te warunki się zmieniają, trzeba je sprawdzać na bieżąco. Nie musisz trzymać się tej metody ściśle. Jeśli opracujesz sobie swój stały regularny system odkładania kwot to też będzie dobrze.”

więcej na temat możliwości zarabiania dodatkowych lub stałych pieniędzy do Twojego domowego budżetu oraz sposoby znajdziesz tutaj: http://dominikadembska.pl/jak-zarabiac-z-m2m Nie ukrywam, że to co nasiałam powyżej łatwo i prosto wygląda jak się czyta. W rzeczywistości jest inaczej. Nie jesteśmy uczeni edukacji finansowej, większość osób zamiast najpierw podzielić zarobki na wydatki, a z reszty wydawać na swoje cele niestety robią to w odwrotnej kolejności. Zaczyna się zaciąganie pożyczek o czym pisałam w artykule: http://dominikadembska.pl/najszybsze-pozyczki/, kredytów, brak środków na ich spłacanie lub inne czynniki. Mam porównanie i wiem, że nie jest łatwo odkładać jeśli się zarabia nieregularnie oraz łatwiej jeśli ma się stałe comiesięczne źródło dochodu. Usiądź na spokojnie bez emocji z notesem długopisem i zrób sobie szczery przed sobą rachunek sumienia: jakie masz wydatki, a jakie tak na prawdę dodatkowe pieniądze, które możesz odłożyć a wydajesz np na papierosy, gry w automatach, zakupowaniu rzeczy tylko dlatego, że jest fajna mimo tego, iż masz w domu kilka lub kilkanaście innych lub podobnych z których nie korzystasz lub w ogóle nie używasz?

Bywają konta płatne jednak po spełnianiu określonych warunków, które Ty może akurat spełniasz konto i karta do konta są bezpłatne i dodatkowo  bank płaci określoną kwotę za Twoje zakupy, za które płacisz kartą w sklepie.

Warto poznać różne warianty i opcje ponieważ nie zawsze konto płatne oznacza gorsze. Poniżej pod każdym z opisów banków które dla Ciebie przygotowałam jest link, kliknij i od razu przekieruje Cię na stronę banku umożliwiając Ci złożenie wniosku bez konieczności wizyty w oddziale dzięki czemu zaoszczędzisz czas, który możesz przeznaczyć np. na spacer, spotkanie ze znajomymi lub spędzić czas z rodziną.

W większości jest możliwość założenie konta i możliwość dokonania formalności związanych z dokumentami do konta za pomocą przelewu uwierzytelniającego, a więc takiego dzięki któremu przy wypełnianiu danych wpisujesz dokładnie te same informacje, które widnieją w Twoim dotychczasowym koncie. Następnie wykonujesz przelew z reguły są to kwoty  wysokości 1 grosza lub 1 zł. Po założeniu konta te środki masz zwracane na konto, a więc nie przepadają, a Ty nie musisz już podpisywać w oddziale banku żadnych dokumentów.

Jeśli nie ma opcji przelewu uwierzytelniającego wybierz opcję kurier, wtedy otrzymujesz dokumenty prosto do domu w wyznaczoną przez Ciebie godziną, czasami może skontaktować się w tym celu doradca banku potwierdzając poprawność wprowadzonych danych oraz potwierdzenie chęci otworzenia konta osobistego. Dokumenty pospisujesz przy kurierze. Pamiętaj nie obawiaj się ponieważ jeśli okaże się, że dopatrując się na spokojnie już po podpisaniu jakiegoś punktu umowy, który Ci nie odpowiada masz możliwość w ciągu 10-14 dni na odstąpienie od umowy bez żadnych konsekwencji. Napisz do mnie jeśli masz wątpliwości co do wyboru konta lub kont jeśli jednak po przeczytaniu mojego artykułu zdecydujesz się założyć więcej. Wspólnie ustalimy które opcje będą dla Ciebie najkorzystniejsze.

Bywają osoby, które posiadają jedno konto, ponieważ nie mają większych potrzeb, za zarobione pieniądze robią opłaty za rachunki z reszty żyją i jest im z tym dobrze. Tendencje te widać u osób w podeszłym wieku lub osób, które są tak bardzo związane z oddziałem banku i pracownikami, że nawet jeśli płacą co miesiąc za konto, za przelewy do innych banków to nie rozważą zapoznanie ofert innych często o wiele korzystniejszych niż te, które obecnie posiadają. Warto jednak zapoznać się z innymi kontami nawet jeśli posiadamy tylko jedno i z korzyścią dla nas wiązało by się to po prostu z zamianą kont.

Przedstawiam Ci ranking banków, w których warto mieć konta:

W tym artykule znajdziesz ranking kont, które nie tylko zaoszczędzą za Ciebie pieniądze, ale również zarobią:

http://dominikadembska.pl/jak-zaczac-oszczedzanie-nie-majac-pieniedzy/

Twitter
DembskaDominika on Twitter
7 people follow DembskaDominika
Twitter Pic DemczukK Twitter Pic plabiak8 Twitter Pic jakubjza Twitter Pic zaczynas Twitter Pic Zarabiaj Twitter Pic knura050 Twitter Pic MIZIURAj

Dołącz

Share this post with your friends!